Mentorzy

Mentorzy: profesjonaliści i praktycy biznesu

Krzysztof Borusowski, Prezes Zarządu BEST S.A.

Posiada wieloletnie doświadczenie w szeroko rozumianym sektorze usług finansowych. Jako Dyrektor Zarządzający Kouri Capital Poland Ltd. oraz BBH Capital Partners Sp. z o.o. prowadził projekty typu M&A z zakresu bankowości inwestycyjnej w następujących instytucjach: Polsko-Amerykański Bank Hipoteczny S.A., BWR S.A., BWR Bank Secesyjny S.A. oraz Cuprum Bank S.A. W 2002 roku zakończył z sukcesem projekt polegający na zbudowaniu grupy finansowej wokół Dominet S.A., obejmujący zakup Cuprum Banku S.A. i wprowadzenie inwestora finansowego z Grupy Merrill Lynch. Pracował jako konsultant w Bain & Company w Bostonie (USA) oraz jako menedżer w Schroder Polska. Reprezentował Skarb Państwa w Radzie Nadzorczej BPH S.A. do czasu jego prywatyzacji. Absolwent Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, kierunek Ekonomia. Posiada dyplom MBA z Harvard Business School.

Paweł Kuśmierowski, Wiceprezes Zarządu NEUCA S.A.

Ukończył Akademię Górniczo-Hutniczą w Krakowie a także IESE Business School. W latach 2016 – 2018 był związany z PZU Zdrowie (od maja 2017 członek Zarządu, a wcześniej dyrektor Pionu Operacyjnego). Tworzył strategię rozwoju biznesu opieki medycznej w ramach Grupy PZU. Wcześniej, w latach 2010 – 2016, był dyrektorem Programu Transformacji w PZU SA i PZU Życie, odpowiedzialnym za koncepcję biznesową, strategię rozwoju sprzedaży i obsługi oraz przeprowadzenie transformacji organizacji do nowego modelu kontaktów z klientami. Przed związaniem się z Grupą PZU pełnił funkcje menedżerskie w takich firmach jak Multimedia Polska oraz Orange. Wcześniej w latach 90. zdobywał doświadczenie w konsultingu w A.T. Kearney, Accenture oraz Deloitte&Touche. W Zarządzie Grupy NEUCA od marca 2019 roku. Odpowiedzialny za zarządzanie obszarem biznesów pacjenckich.

Agata, Amazon.com

Absolwentka inżynierii lotniczej na University of Glasgow, doktorantka na University of Southampton. Pracuje jako Pathways Operation Manager we wrocławskim oddziale Amazon, gdzie zajmuje się zarządzaniem operacjami w Centrum Realizacji Amazon.

Prywatnie entuzjastka sportu, reprezentowała swój uniwersytet w Mistrzostwach Wielkiej Brytanii w kolarstwie torowym, zdobywając wiele medali. Wspierała drużynę Wielkiej Brytanii w przygotowaniu do Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 2018 roku. Ukończyła Ironman Majorca 2016.

Mentorzy: studenci i absolwenci uczelni zagranicznych

Klaudia, University of Oxford

Studiuje PPE (filozofię, politykę i ekonomię). Pomoże wybrać odpowiednią uczelnię, napisać ciekawy Personal Statement oraz doradzi, jak poradzić sobie z procesem aplikacyjnym.

Poza studiami podróżuje, tańczy i uprawia sztuki walki. Interesuje się historią sztuki oraz fotografią.

Kajetan, Sciences Po Paris

Tegoroczny absolwent Sciences Po Paris, gdzie studiował PPE, a następnie Finanse i Strategię. Udowodni, że istnieją ciekawe i dobre studia poza systemem anglosaskim.

Zapalony narciarz i debatant, współzałożyciel pierwszej polskiej organizacji studenckiej we Francji.

Julia, University of Oxford

Absolwentka programu stypendialnego UWC Polska, obecnie studentka drugiego roku medycyny na Lincoln College w Oxfordzie. W maju tego roku rozpoczęła projekt licencjacki nad czerniakiem w Wydziale Onkologii. W przyszłości chciałaby połączyć pracę kliniczną z akademicką.

Po godzinach najczęściej można ją znaleźć w collegowym klubie wioślarskim.

Mateusz, New York University Abu Dhabi

Polski przedsiębiorca, inwestor. Finalista rankingu Forbes 30 Under 30. Twórca komunikatora dla osób głuchych Five App oraz wielu projektów w branży Blockchain oraz finansowej.

Mateusz podpowie, jak łączyć naukę i rozwój akademicki z projektami biznesowymi, jak przeprowadzić projekt od etapu pomysłu do jego realizacji, pozyskania inwestora i pierwszych klientów.

Gosia, University College London

Studiuje medycynę. Opowie o procesie aplikacji na studia medyczne w Wielkiej Brytanii. Doradzi, jak przygotować się do egzaminów BMAT oraz jak wyróżnić się na tle innych aplikantów nie tylko dzięki Personal Statement.

Ucząc się w szkole muzycznej rozwinęła ogromną pasję do muzyki. Była uczestniczką i organizatorką konferencji European Youth Parliament, które rozbudziły w niej miłość do podróży.

Kacper, Harvard University

Studiuje matematykę i ekonomię. Pomoże w przygotowaniach do testów SAT (Reasoning i Subject) oraz strategii pisania esejów i przygotowaniu do interview.

Poza studiami i pracą jest muzykiem (perkusja), interesuje się technologią, globalną polityką i biznesem.

Marta, University of Oxford

Studentka inżynierii, co zawsze było jej największym marzeniem. Opowie jak przygotować się do testów wstępnych na kierunki ścisłe oraz jak najlepiej wypaść na rozmowach kwalifikacyjnych do najlepszych brytyjskich uczelni.

Stypendystka BAS, poza studiami udziela się w projektach outreach-owych. Od ośmiu lat trenuje karate i jest członkiem Oxford University Karate Club.

Andrzej, Bocconi University

Absolwent liceum Batorego w Warszawie, student Uniwersytetu Bocconi w Mediolanie. Wielokrotny laureat konkursów historycznych, choć studiuje ekonomię. Poza tym lubi słabą książkę, słaby film, ale dobre towarzystwo.

W wolnej chwili zapalony żeglarz, narciarz i windsurfer, a także fan piłki nożnej.

Piotr, University of Oxford

Student drugiego roku matematyki w Christ Church na Oxfordzie. Opowie jak przygotować się do aplikacji na kierunki ścisłe na brytyjskich uniwersytetach.

W czasie wolnym gra w college’owej drużynie piłkarskiej, interesuje się technologią i sportem.

Julia, University of Oxford

Studiuje chemię. Pomoże w aplikacji, napisaniu Personal Statement oraz doradzi, jakie aktywności pozaszkolne podjąć, by Personal Statement prezentował się jeszcze lepiej.

Poza studiami gotuje oraz pływa amatorsko. Interesuje się grami logicznymi i historycznymi filmami dokumentalnymi.

Maciek, University of Edinburgh

Studiuje informatykę, a następny rok spędzi, ucząc się w Toronto. Opowie o możliwościach pracy w start-upach w czasie studiów i po nich.

W wolnym czasie gra w tenisa, żegluje i szuka tanich lotów. Programuje aplikacje mobilne na iOSa i Androida.

Agnieszka, London School of Economics

Studentka magisterium z zarządzania w Londynie, absolwentka studiów prawniczych na uniwersytecie w Dundee w Szkocji oraz uczestnik wymiany studenckiej Erasmus w Hiszpanii. Opowie jak sfinansować studia zagraniczne oraz zdobyć pracę w międzynarodowej korporacji w Wielkiej Brytanii (branża konsultingowa, technologiczna oraz dóbr konsumenckich).

Poza studiami zaangażowana w najróżniejsze projekty – założyła pierwsze polskie stowarzyszenie na uniwersytecie w Dundee, była liderem projektu konsultingowego dla londyńskiego start-upu, w którym kierowała grupą 7 studentów, a także współorganizowała największą polską konferencję ekonomiczną w Wielkiej Brytanii: LSE Polish Economic Forum 2019.

Dobromił, London School of Economics

Absolwent liceum Stefana Batorego w Warszawie, studiuje nauki polityczne i filozofię. Opowie o korzyściach płynących z niestandardowych połączeń rozszerzeń na maturze oraz jak zdobyć wymarzone stypendium.

W wolnym czasie zapalony kucharz, żeglarz i debatant.